طراحی سایت

توفان غلظت ذرات معلق در هوای زابل را به ۲۲ برابر حد مجاز رساند

images

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش بادهای سرد شمالی که از صبح امروز پنج شنبه در پنج شهرستان شمالی استان آغاز شده، منجر به خیزش گردوخاک و افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر به ۲۲ برابر حد مجاز شد.
محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اکنون میانگین سرعت وزش باد در زابل ۷۲ کیلومتر بر ساعت است که گردوخاک حاصل از آن شعاع دید افقی در محدوده فرودگاه این شهر را به ۳۰۰ متر کاهش داده است.
وی افزود: گردوخاک موجود در هوا سبب افزایش غلظت ذرات معلق در هوای زابل به ۳۲۷۰ میکروگرم بر مترمکعب، معادل ۲۲ برابر حد مجاز شده است.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در مورد آخرین وضعیت بادهای جنوبی در زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز گفت: سرعت وزش باد در نصرت آباد زاهدان نیز به ۲۵ متر بر ثانیه معادل ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را به ۳۰۰ متر کاهش داد.
حیدری تصریح کرد: سرعت وزش باد شدید که از دیروز در زاهدان آغاز شده نیز به ۷۲ کیلومتر بر ساعت رسید و ضمن خیزش گردوخاک، شعاع دید افقی در محدوده فروردگاه زاهدان را به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود امروز وزش بادهای جنوبی فعال در نواحی مرکزی استان فروکش کند.

447 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk