طراحی سایت

تحقق وعده رئیس سازمان مدیریت در بازدید از واحدهای عملیاتی هواشناسی سیستان‌وبلوچستان/ هواشناسی تفتان احداث می‌شود

3

وعده احداث نخستین ایستگاه هواشناسی کوهستان استان سیستان و بلوچستان در شهرستان تفتان که از وعده های رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در بازدید از واحدهای عملیاتی هواشناسی استان بود، محقق شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان مطلب بالا اظهار کرد: علاوه بر مبادله موافقتنامه احداث ایستگاه هواشناسی تفتان بین اداره کل هواشناسی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، حدود ۵۰ درصد از اعتبار این پروژه نیز جذب شده است.

وی افزود: ارائه مجوز احداث پروژه جدید و تخصیص اعتبار در شرایط کنونی مالی دولت نشان می دهد که نگاه عالی ترین رکن برنامه ریزی و توسعه استان به هواشناسی سازنده و  مهم است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: سازمان هواشناسی نیز بخشی از اعتبار تأمین تجهیزات این پروژه معادل ۶۶۰ میلیون تومان را پرداخت کرده است که امیدواریم با فراهم شدن شرایط ساخت و ساز در این منطقه کوهستانی، اوایل بهار سال آینده کلنگ احداث این ایستگاه به زمین زده شود.

مهمترین ارتفاعات برف گیر استان یعنی تفتان فاقد ایستگاه هواشناسی است و اداره کل هواشناسی استان غیر از دسترسی به داده های سنجش از دور، هیچ دسترسی به داده های عینی پارامترهای اقلیمی و سابقه بارش های برف آن در دست ندارد.

حیدری توضیح داد: پیش بینی می شود با احداث ایستگاه هواشناسی تفتان به عنوان نخستین ایستگاه هواشناسی کوهستانی استان، اطلاعات اقلیمی این منطقه که از جاذبه های گردشگری طبیعی و ورزشی استان نیز محسوب می شود، برای کاربردهای مختلف ثبت شود.

170 بازدید

اخبار sbmet-panel 2nd مارس, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk