طراحی سایت

تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور نوسازی می شود

photo_2019-12-13_07-59-50

سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر گفت: با توجه به اینکه تجهیزات ایستگاه اقلیم شناسی بمپور فرسوده شده است، برنامه ریزی شده تا در صورت تأمین اعتبار این تجهیزات نوسازی شود.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، مجید خواجه زاده در بازدید از ایستگاه اقلیم شناسی بمپور اظهار داشت: ایستگاه بمپور جزو قدیمی ترین ایستگاه های اقلیم شناسی استان و کشور است که سال ۱۳۳۹ تأسیس شده و در این مدت اطلاعات بارش اقلیمی این منطقه را ثبت کرده است.
وی افزود: این ایستگاه پارامترهای اقلیمی نظیر دمای هوا و اعماق خاک، رطوبت نسبی، تبخیر، بارش، ساعت آفتابی و سمت و سرعت باد را ثبت می کند.
سرپرست اداره هواشناسی ایرانشهر ادامه داد: تجهیزات فعلی این ایستگاه فرسوده شده و نیازمند نوسازی است، در همین رابطه برنامه ریزی هایی در اداره کل هواشناسی استان انجام شده تا در صورت تخصیص اعتبار، این تجهیزات در اسرع وقت نوسازی شوند.
خواجه زاده اضافه کرد: از طرفی درخواست هایی از سوی مسئولین شهرستان بمپور برای تبدیل این ایستگاه به ایستگاه خودکار هواشناسی دریافت شده است که در صورت تأمین اعتبار آن از محل اعتبارات شهرستان بمپور، هواشناسی آماده است تا تمام خدمات و هزینه های بهره برداری و نگهداری ایستگاه را تقبل کند.
خواجه زاده تصریح کرد: داده های اقلیمی محور توسعه پایدار منطقه است به طوریکه می توان با اتکا به آن ها تمامی طرح های توسعه ای خرد و کلان را با نهایت سازگاری با اقلیم تهیه و اجرا کرد.
وی در این بازدید همچنین مراد بخش بامری را به عنوان متصدی جدید ایستگاه بارانسنجی بهشت آباد بمپور معرفی و از زحمات عبدالستار رودینی متصدی قبلی قدردانی کرد.

726 بازدید

اخبار sbmet-panel 14th دسامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk