طراحی سایت

تامین اعتبار ۲ ایستگاه جدید هواشناسی سیستان و بلوچستان  

photo_2020-02-27_08-04-33

معاون عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اهمیت داده های هواشناسی و نیاز کوه تفتان و شهر سرباز  به ایستگاه هواشناسی، موضوع تأمین اعتبار این دو ایستگاه در معاونت عمرانی پیگیری می شود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، منصور بیجار در جریان دیدار مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با وی در محل این معاونت اظهار داشت: در جریان سیل اخیر استان همه به اهمیت هواشناسی و ضرورت توسعه زیرساخت‌های آن پی بردند چراکه پیش بینی خوب و به موقع هواشناسی در مدیریت بحران کمک زیادی کرد.

وی با بیان اینکه استانداری سیستان و بلوچستان تمام تلاش خود را برای توسعه زیرساخت ها و گسترش شبکه پایش هواشناسی استان به کار می گیرد، افزود: هواشناسی علاوه بر نقش موثر در مدیریت بحران، نقش مهمی در توسعه مستمر و پایدار بر عهده دارد.

محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه این نشست به آخرین وضعیت برنامه جامع توسعه شبکه ایستگاهی هواشناسی استان اشاره کرد و گفت: با اولویت بندی و نیازسنجی که در اداره کل هواشناسی استان برای تأسیس ایستگاه های جدید شده، احداث پنج ایستگاه در تمندان، سرباز، سفید آبه، کوهک و  جالق در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: بر اساس طرح جامع توسعه هواشناسی استان باید حداقل بیش از ۶۰ ایستگاه جدید در استان تأسیس شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان دربخش دیگری به سیل اخیر استان اشاره کرد و گفت: در بارش های اخیر استان همکاران ما در گروه پیش بینی و شبکه پایش به صورت شبانه روزی تلاش کردند تا اطلاعات صحیح، به موقع و کامل به مسئولان و مردم استان برسد.

حیدری تصریح کرد: شاید بسیاری از ادارات امدادی در جریان سیل به صورت شبانه روزی فعالیت کردند اما فعالیت ذاتی همکارانم در هواشناسی استان شبانه روزی است و در تمامی ایام سال، حتی روزهای تعطیل در ادارات مشغول کار هستند.

350 بازدید

اخبار sbmet-panel 27th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk