طراحی سایت

بویه هواشناسی دریایی چابهار در دریای عمان به آب انداخته شد

1171

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بویه دریایی چابهار که مدتی به دلیل خرابی از آب خارج شده بود، پس از تعمیر، با همکاری اداره کل بنادر استان در دریای عمان به آب انداخته شد.
محسن حیدری در گفت وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: اعتبار هزینه شده برای تعمیر این بویه ۳۰۰ میلیون تومان بوده که به وسیله سازمان هواشناسی کشور تخصیص پیدا کرده است.
وی ادامه داد: بویه موج نگار چابهار از نوع Datawell بوده و پارمترهای دمای سطح آب، ارتفاع و دوره تناوب موج را اندازه گیری می کند.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه بویه موج نگار چابهار تنها بویه هواشناسی در نوار ۳۰۰ کیلومتری سواحل سیستان و بلوچستان است، افزود: بر اساس اسناد بالادستی باید حداقل چهار ایستگاه هواشناسی دریایی جدید در سواحل استان احداث شود.
وی ادامه داد: هم اکنون دو ایستگاه از این چهار ایستگاه در پسابندر چابهار و زرآباد کنارک در حال احداث است که به ترتیب حدود ۳۳ تا ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.
حیدری در ادامه توسعه زیرساخت های هواشناسی دریایی در تنها بندر اقیانوسی کشور را مهم برشمرد و گفت: گسترش فعالیت های دریایی و سرمایه گذاری وسیع بخش خصوصی در صنایع دریایی استان ایجاب می کند تا برای پایش و بهبود پیش بینی مخاطرات جوی-دریایی جنوب استان، شبکه پایش هواشناسی دریایی گسترش یابد.
این مسئول خاطرنشان کرد: هواشناسی دریایی نقش مهمی در تأمین سلامت و امنیت فعالیت های دریایی دارد بطوریکه می تواند سالانه جان هزاران نفر را از خطرات مواجهه با پدیده های مخرب جوی-دریایی نجات دهد.

407 بازدید

اخبار sbmet-panel 17th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk