طراحی سایت

برگزاری کارگروه تخصصی خشکسالی و سرمازدگی در سیستان و بلوچستان

کارگروه خشکسالی

کارگروه تخصصی خشکسالی، سرمازدگی و سایر مخاطرات بخش کشاورزی با حضور هواشناسی و دستور کار بررسی آخرین وضعیت مبارزه با ملخ های صحرایی در سیستان و بلوچستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هواشناس سیستان و بلوچستان، دوست محمد کلیم معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در این نشست اظهار داشت: از ابتدای سال زراعی تا امروز ۱۳۱ میلی متر باران در استان باریده که بخش قابل توجهی از بارش ها در زمستان روی داده است.

وی با بیان اینکه دو سال متوالی است که بارش های استان بیش از نرمال بوده است، افزود: بارش های امسال استان نسبت به بلند مدت ۸۹ درصد و نسبت به سال گذشته ۱۱۵ درصد افزایش یافته است.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی تا سه روز آینده هیچ بارشی در سطح استان پیش بینی نمی شود اما پیش بینی های فصلی بیانگر وضعیت نرمال بارش تا خردادماه پیش رو است.

کلیم در ادامه در خصوص شرایط جوی برای ورود ملخ های مهاجم به استان نیز گفت: وجود رطوبت کافی در اعماق خاک، دمای مناسب هوا و وزش بادهای غربی و جنوب غربی در لایه های زیرین جو شرایط مساعد برای هجوم ملخ های صحرایی است که علاوه بر زمستان، در اوایل بهار نیز وارد استان شوند.

امان الله طوقی سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان نیز در ادامه با اشاره به تهدیدهای جدی هجوم ملخ های صحرایی گفت: با توجه به بارندگی های اخیر وهشدارها در مورد ورود ملخ صحرایی مهاجر به کشور و استان، جهادکشاورزی استان در صدد ایجاد آمادگی برای مبارزه با این گونه مهاجم است.

وی ادامه داد: بر اساس اطلاعات دریافتی و پیرو هشدارهای سازمان جهانی فائو، امسال علاوه بر ایران، کشورهای عربی، پاکستان و هندوستان نیز درگیر این حشره مهاجم هستند.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان از همه مسئولین خواست با توجه به اهمیت امنیت غذایی و لزوم  مبارزه با این آفت بین المللی با سازمان جهادکشاورزی در تامین امکانات همکاری نمایند.

481 بازدید

اخبار sbmet-panel 9th مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk