طراحی سایت

برگزاری جلسه دیسکاشن هواشناسی سیستان و بلوچستان با حضور مدیرکل مدیریت بحران

photo_2020-01-10_23-07-13

مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان با اشاره به آغاز بارندگی در ۱۰ شهرستان سیستان و بلوچستان، گفت: تمامی اقدامات پیشگیرانه در سطح شهرستان های استان اتخاذ شده و همه دستگاه های امدادی در آماده باش کامل به سر می برند.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، عباس ارجمندی شامگاه جمعه در جلسه دیسکاشن هواشناسی که تا حوالی ساعت ۲۳ در اداره هواشناسی فرودگاهی زاهدان ادامه یافت، اظهار داشت: هشدارهای جوی در چهار سطح از طریق استاندار، معاون استاندار، مدیریت بحران و… به فرمانداری ها اعلام شده است.
محسن حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با اشاره به خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی گفت: سامانه بارشی تا صبح یکشنبه در استان فعال است و بارش های قابل توجهی به همراه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه برآورد می شود بیشنه بارش ها به صورت نقطه ای در برخی نقاط خاص در غرب و جنوب غرب استان به بیش از ۱۳۰ میلی متر برسد، افزود: تا کنون ارتفاع بارش های این سامانه در بندرعباس به حدود ۱۳۰ میلیمتر رسیده است.بنابراین باید توجه داشت که بارش های استان ما نیز مانند بندرعباس سنگین پیش بینی می شود.
عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان ادامه داد: در شهرستان زاهدان و نواحی مرکزی استان نیز بارش ها قابل توجه خواهد بود به طوریکه انتظار می رود بیشینه بارش ها به حدود ۶۰ تا ۹۰ میلی متر برسد.
حیدری عنوان کرد: بارش ها در شهرستان های ایرانشهر، بزمان، دلگان، چابهار، نیکشهر، قصرقند، سرباز، کنارک نیز شدید پیش بینی می شود به نحوی که میزان آن ها بین ۷۰ تا ۱۲۰ میلی متر برآورد می شود.
وی خاطرنشان کرد: در پی فعالیت این سامانه بارشی، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن معابر شهری، طغیان رودخانه ها، جاری شدن سیل و بالا آمدن آب سدها انتظار می رود. بنابراین توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها اجتناب شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: همچنین توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری تا پایان فعالیت سامانه بارشی خودداری شود. علاوه بر این در این مدت در تردد های جاده ای نیز با احتیاط کامل رفتار شود و از صعود به ارتفاعات استان به دلیل شرایط بد جوی اکیداً خوداری شود.
حیدری با بیان اینکه روز یکشنبه با کاهش محسوس دمای هوا احتمال ریزش برف در ارتفاعات مرکزی استان وجود دارد، گفت: مه گرفتگی و کاهش شدید دید افقی در محورهای کوهستانی و لغزندگی برخی محورهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان در روزهای آتی محتمل است.
این مسئول عنوان کرد: هم اکنون تمامی مسیرهای خروجی استان به سمت مراکز استان های خراسان جنوبی، هرمزگان و کرمان بارانی یا برفی است که توصیه می شود در صورت ضرورت سفر به سمت خراسان جنوب و کرمان، زنجیر چرخ همراه خودروها باشد.
وی گفت: روز یکشنه با تشدید جریانات شمالی و وزش باد شدید شمالی، دمای هوا استان بین ۶ تا ۱۰ درجه کاهش می یابد.

734 بازدید

اخبار sbmet-panel 10th ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk