طراحی سایت

بازدید فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی شهید سلیمان هاشمزهی از هواشناسی

WhatsApp Image 2020-09-06 at 13.17.02
فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی شهید سلیمان هاشمزهی از اداره هواشناسی خاش بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، امیر شفیعی در این بازدید با اشاره به اهمیت هواشناسی در برنامه ریزی های خرد و کلان کشور اظهار داشت: عملکرد هواشناسی به گونه ای بوده که مردم اعتماد خوبی به آن دارند و از پیش بینی ها در برنامه ریزی های روزمره و بلندمدت خود استفاده می کنند.
وی افزود: عملکرد خوب هواشناسی در جریان سیل دی ماه ۱۳۹۸ سیستان و بلوچستان به خوبی نمایان بود، طوری که واقعاً مردم از وقوع بارش های سنگین خبر داشتند و این اتفاق افتاد اما موضوع مدیریت شد.
فرمانده تیپ ۲۸۸ زرهی شهید سلیمان هاشمزهی شهرستان خاش در ادامه با اشاره به اهمیت داده های هواشناسی برای مجموعه تیپ ۲۸۸ زرهی شهید سلیمان هاشمزهی، خواستار دریافت پیش بینی های جوی کوتاه مدت، بلند مدت و وضعیت هوای حاضر شهرستان شد.
در ادامه محمد سرگزی رئیس اداره هواشناسی خاش در ابتدا از حضور به موقع ارتش در حوادث و بلایای طبیعی شهرستان تشکر و قدردانی کرد و گفت: همیشه در صحنه بودن ارتش و سپاه در رویدادهای مختلف موجب محبوبیت های مردمی این دو نهاد شده است.
وی در ادامه به تشریح فعالیت های هواشناسی پرداخت و اظهار کرد: به طور کلی مهمترین هدف هواشناسی حفظ جان و مال مردم از خطر پدیده های مخرب جوی-اقلیمی است.
رئیس اداره هواشناسی خاش افزود: برای این منظور در استان ۲۰ ایستگاه هواشناسی و خودکار و یک ایستگاه جو بالا فعال است که به صورت منظم وضعیت جوی را پایش می کند. پس از این پایش محصولات مختلف هواشناسی در بخش های پیش بینی، تحقیقات، آمار و… تولید و در اختیار کاربران قرار می گیرد.
سرگزی در ادامه به فرایند تولید پیش بینی های جوی اشاره کرد و ادامه داد: برای صدور پیش بینی جوی هزاران و شاید ده ها هزار ایستگاه هواشناسی و ماهواره های مختلف به صورت شبانه روزی وضعیت جو زمین در لایه های مختلف را پایش می کنند و سوپرکامپیوترهای بزرگ این اطلاعات ها را پردازش و با شبیه سازی رفتار جو، وضع هوا را پیش بینی می کنند.
وی ادامه داد: پیش بینی ها علاوه بر اینکه جان و مال مردم را از گزنده پدیده های مخرب هواشناسی نجات می دهند، کمک زیادی در برنامه ریزی های ما نیز می کنند به طوریکه با دسترسی به اطلاعات پیش بینی می توانیم فعالیت های کشاورزی، اقتصادی، ترابری و… را با حداکثر بیلان کاری انجام دهیم.
396 بازدید

اخبار sbmet-panel 7th سپتامبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk