طراحی سایت

بازدید اعضای کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان از واحدهای عملیاتی بنادر استان

photo_2021-02-24_12-36-00

دبیر کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان گفت: اعضای کمیته هواشناسی دریایی استان به منظور آشنایی با واحدهای عملیاتی بنادر جنوب استان، از بخش های عملیاتی مخابرات دریایی، برج کنترل، دفتر PMO هواشناسی و… بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، محمدرضا سالاری فنودی در این باره اظهار داشت: در حال حاضر بخشی از اقتصاد ایران و کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان وابسته به ترابری دریایی جنوب ایران است.

وی افزود: هرچه تلاش شود تا مسیرهای دریایی این منطقه از نظر جوی ایمن تر و خدمات هواشناسی بهتر و گسترده تر ارائه شود، اقتصاد تمامی کشور های این منطقه تحت تأثیر تلاطم امواج دریا و خسارت های احتمالی آن نمی شود.

رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار ادامه داد: همین چند وقت پیش یک کشتی تجاری به دلیل بی احتیاطی و بی توجهی به اطلاعات هواشناسی موجب مسدود شدن کانال سوئز شد و آثار آن در اقتصاد دنیا و افزایش قیمت نفت دیده شد.

سالاری فنودی گفت: هدف کمیته هواشناسی دریایی استان سیاست گذاری توسعه هواشناسی دریایی و ارائه خدمات آب و هوایی کاربردی به فعالین بخش دریایی استان است تا اتفاقات مشابه در این منطقه رخ ندهد.

وی افزود: وقوع یک یا چند طوفان حاره ای در نواحی آب های جنوب دریای عمان و شمال اقیانوس هند می تواند تلاطم شدی بر اقتصاد دنیا به ویژه بخش انرژی وارد کند. بنابراین رصد و اطلاع رسانی پدیده های جوی و اطلاع رسانی مناسب آن می تواند جلوی بحران های احتمالی در آینده را بگیرد.

دبیر کمیته هواشناسی دریایی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در بازدیدی که اعضای کمیته دریایی هواشناسی استان به واحدهای عملیاتی بنادر جنوب داشتند، با بخش های مختلف مهندسی، مخابرات دریایی، برج کنترل، دفتر PMO هواشناسی و.. با بخش های مختلف و اهمیت داده های هواشناسی در هر بخش آشنا شدند.

74 بازدید

اخبار sbmet-panel 16th آوریل, 2021

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk