طراحی سایت

بارندگی در ۱۰۷ ایستگاه هواشناسی سیستان و بلوچستان

2430399

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: از ابتدای فعالیت سامانه بارشی تا صبح امروز از ۱۰۷ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش ها با میزان ۵۹ میلی متر در شهر کنارک ثبت شده است.

محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: پس از کنارک بیشترین بارش ها به ترتیب در ایستگاه های بارانسجی «مومان بالا» در کنارک با ۵۱٫۵ میلی متر، «کتیج» در فنوج ۵۰ میلی متر، «کهیر» در کنارک ۴۴٫۵ میلی متر و «بنت» در نیکشهر ۴۳ میلی متر باریده است.

وی ادامه داد: این سامانه تا کنون در ۱۵ شهرستان استان شامل زاهدان، میرجاوه، سراوان، سیب سوران، سرباز، مهرستان، چابهار، کنارک، نیکشهر، قصرقند، فنوج، ایرانشهر، دلگان، بمپور و خاش فعالیت داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی بعدازظهر سه شنبه سامانه بارشی دیگری وارد استان می شود که تا پنج شنبه در استان فعال است و نسبت به سامانه فعلی قوی تر خواهد بود.

حیدری خاطرنشان کرد: انتظار می رود در جریان فعالیت این سامانه بارشی به ویژه برای روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در نواحی مرکزی و نیمه جنوبی استان آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های رخ دهد.

وی گفت: توصیه می شود در زمان فعالیت سامانه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی و رفتن به ارتفاعات به دلیل خطر برخورد صاعقه خودداری شود.

969 بازدید

اخبار sbmet-panel 9th دسامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk