طراحی سایت

بارش ۸۹ میلی متر باران در «چانف» نیکشهر/ بارش های ۱۸ نقطه بیش از ۵۰ میلی متر شد

نیکشهر

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در شبانه روز گذشته فعالیت سامانه بارشی در این استان به اوج خود رسید و ۸۹ میلی‌متر باران در چانف نیکشهر بارید.

محسن حیدری در گفت‌ وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: همانطور که انتظار می‌رفت سامانه بارشی یکشنبه شب به اوج خود رسید و از حداقل ۱۳۰ ایستگاه هواشناسی و باران‌سنجی سیستان وبلوچستان گزارش بارندگی دریافت شد.

وی با بیان اینکه بیشینه بارش‌های این سامانه تا صبح امروز با ۸۹.۴ میلی‌متر مربوط به «چانف» نیکشهر بوده است، افزود: پس از نیکشهر از ایستگاه‌های «ساربوگ» قصرقند ۷۸، «درودی نرون» خاش ۷۱.۵، «پیپ» نیکشهر ۶۷، «همت آباد کورین» زاهدان۶۳، «توتان» نیکشهر ۶۲.۵، بنت» نیکشهر ۶۱، «دستگرد» نیکشهر ۶۰ و «میرآباد» زاهدان ۵۸.۵ میلی‌متر باران گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: حداقل از ۱۸ نقطه استان در شهرستان‌های قصرقند، خاش، چابهار، نیکشهر، ایرانشهر و زاهدان بارش بیش‌از ۵۰ میلی‌متر گزارش شده است.

وی ادامه داد: همچنین میزان بارندگی در ۴۶ ایستگاه سیستان و بلوچستان بین ۲۰ تا ۵۰ میلی‌متر بوده است.
حیدری به بارش‌های شدید در نواحی ساحلی سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: تا صبح امروز در ۱۵ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی در شهرستان‌های ساحلی استان بارندگی ثبت شده که بیشترین مقدار با ۶۴.۲ میلی‌متر مربوط به شهر چابهار بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی همچنان شرایط برای بارش رگبار باران، رعدوبرق، بادشدید و گردوخاک در سیستان و بلوچستان فراهم است اما پیک بارش‌ها را پست سر گذاشته‌ایم.

467 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd مارس, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk