طراحی سایت

بارش های مهرماه سیستان و بلوچستان چقدر کمتر از پارسال شد؟

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-06-29 14:26:48Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در حالی سه هفته از آغاز سال زراعی جدید میگذرد که برخلاف سال گذشته بارشهای امسال در استان کاهش قابل توجهی داشته است به طوریکه ارتفاع بارشها تا این موقع حداقل ۴۳ برابر کمتر از پارسال بوده است.

الهبخش ریگی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همانطور که از ماههای گذشته انتظار میرفت بارش های مهرماه استان کمتر از نرمال شد و در آستانه پایان این ماه تنها کمتر از نیم میلیمتر باران باریده است.

وی افزود: این در حالی است که سال گذشته در همین موقع میانگین بارش استان بیش از ۱۷ میلی متر بوده است.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: به طور کلی فصل پاییز جزو کم بارش ترین فصلهای استان است و بارش های آن چندان قابل توجه نیست.

ریگی خاطرنشان کرد: بر اساس جدیدترین خروجی نقشههای پیش بینی فصلی انتظار میرود در ادامه فصل پاییز بارشهای استان به محدوده نرمال برسد.

وی خاطرنشان کرد: به طور میانگین جمع بارشهای فصل پاییز استان بیش از ۲۱ میلیمتر است که حدود ۱۵ میلیمتر آن در آذرماه دریافت میشود.

299 بازدید

اخبار sbmet-panel 12th اکتبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk