طراحی سایت

باد و گردوخاک دید افقی در نصرت‌آباد را به ۴۰۰ متر رساند

photo_2020-02-27_07-52-07

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان وبلوچستان گفت: وزش باد شدید و گردوخاک شعاع دید افقی در نصرت‌آباد زاهدن را به ۴۰۰ متر کاهش داد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همانطور که انتظار می‌رفت وزش باد شدید و گردوخاک از امروز در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز شد و شعاع دید افقی در اکثر این مناطق را کاهش داد.

وی افزود: تا ساعت ۲۰:۳۰ امشب بیشینه سرعت وزش باد در نصرت‌آباد زاهدان به ۶۸ کیلومتر بر ساعت رسید که شعاع دید افقی را در محدوده اداره هواشناسی این شهر را به ۴۰۰ متر رساند.

معاون فنی و شبکه ایستگاه‌های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در زاهدان نیز بیشینه سرعت وزش باد به ۱۸ متر بر ثانیه معادل ۶۵ کیلومتر بر ساعت رسید و گردوخاک حاصل دید افقی را در محدوده فرودگاه زاهدان به ۵۰۰۰ متر کاهش داد.

وی تصریح کرد: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش بادهای جنوبی تا فردا در زاهدان و نواحی مرکزی استان ادامه دارد.

دیانتی خاطرنشان کرد: از فردا با شمالی شدن جریانات وزش باد شدید، نیمه شمالی استان را در بر می‌گیرد که علاوه بر خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا، موجب کاهش ۷ تا ۱۲ درجه‌ای دمای هوا می‌شود.

وی افزود: این کاهش دما  از پنجشنبه در شمال و از روز جمعه در نواحی مرکزی استان رخ می‌دهد که انتظار می‌رود موقتی باشد و از روز شنبه مجدد روند افزایش دما در سطح استان حاکم شود.

390 بازدید

اخبار sbmet-panel 26th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk