طراحی سایت

باد و گردوخاک با سرعت ۸۵ کیلومتر بر ساعت زاهدان را فرا می‌گیرد

12

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: وزش باد و گردوخاک در زاهدان و سایر مناطق مرکزی و با شدت کمتر در جنوب شرق این استان از چهارشنبه آغاز می‌شود.

محسن حیدری در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور اطلاعیه جوی شماره ۵۳ این اداره کل اظهار داشت: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی از روز چهارشنبه وزش باد شدید در زاهدان و نواحی مرکزی استان آغاز می‌شود که پیامد آن خیزش گردوخاک، کاهش دید افقی، کاهش کیفیت و افزایش موقتی دمای هواست.
وی ادامه داد: با توجه به سرعت باد و محدوده وزش آن پیش‌بینی می‌شود کاهش دید افقی در محورهای مواصلاتی  زاهدان – نهبندان، زاهدان – بم و ایرانشهر – بم قابل توجه باشد و تردد در برخی نقاط با اختلال همراه شود.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا از تردد غیرضروری در فضای باز خودداری و در رفت و آمدهای جاده‌ای نیز احتیاط شود.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه‌های پیش‌یابی این شرایط روز سه‌شنبه در مناطق غربی سیستان و بلوچستان رخ می‌دهد و مانند زاهدان و نواحی مرکزی تا پنجشنبه ادامه دارد.
حیدری به نوسانات دمایی سیستان و بلوچستان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته خاش با دمای ۶.۸ درجه سلسیوس خنکترین شهر و راسک با دمای ۲۹.۳ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شدند.

375 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk