طراحی سایت

ایستگاه هواشناسی دلگان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

dl

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان به همراه معاون عمرانی فرماندار دلگان از روند اجرای پروژه احداث ایستگاه هواشناسی دلگان در غرب استان بازدید کرد و گفت: در صورت تأمین اعتبار لازم این ایستگاه سال آینده آماده بهره برداری می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل هواشناس سیستان و بلوچستان، محسن حیدری در این بازدید اظهار داشت: روند احداث ایستگاه هواشناسی دلگان تا اواخر سال گذشته با کندی همراه بود، اما هم اکنون با پیشرفت خوبی در حال انجام است.

وی ادامه داد: ساختمان اداری این پروژه حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برآورد می شود در صورت تأمین اعتبار تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه یکی از دغدغه های هواشناسی استان تأمین نیروی انسانی ایستگاه های جدید است، افزود: ایستگاه هواشناسی دلگان در چارت سازمانی یک ایستگاه سینوپتیک اصلی است که حداقل نیاز به چهار نیروی متخصص دارد.

حیدری خاطرنشان کرد: البته مشکل نیروی انسانی فقط برای ایستگاه های تازه تأسیس یا در شرف تأسیس نیست، بلکه هم اکنون بیش از ۶۰ درصد پست های سازمانی این اداره کل خالی است.

وی ادامه داد: برای حل این مشکل پیگیری های زیادی از طریق استانداری و سازمان هواشناسی کشور انجام شده است که قول هایی برای حل این مشکل داده شده است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه با اشاره به سابقه تأسیس ایستگاه خودکار هواشناسی دلگان، گفت: با توجه به خلأ آماری در نوار غربی استان، ایستگاه هواشناسی دلگان در سال ۱۳۹۰ تأسیس شد و از سال ۱۳۹۴ برنامه ریزی شد تا بر اساس طرح جامع توسعه ایستگاه های هواشناسی استان، احداث ایستگاه سینوپتیک اصلی دلگان نیز در دستور کار قرار گیرد.

حیدری خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز یک ایستگاه سینوپتیک اصلی در شهرستان مهرستان افتتاح شد تا پوشش شبکه ایستگاهی هواشناسی استان به استانداردها نزدیک تر شود.

866 بازدید

اخبار sbmet-panel 9th جولای, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk