طراحی سایت

ایرانشهر آفتابی‌ترین شهر کشور در شبانه‌روز گذشته

2072995_875

رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ایرانشهر در شبانه روز گذشته با بیش‌از ۱۰ ساعت تابش آفتاب، آفتابی‌ترین شهر کشور شد.

محمود دیانتی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: ایرانشهر از کانون‌های تابشی سیستان و بلوچستان بشمار می‌رود که ظرفیت بالایی در ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی دارد.
وی افزود: غیر از فصل تابستان که دمای هوای ایرانشهر تا حدودی بالاست، در سایر فصول سال میزان تابش خورشید و دمای هوای مطلوب سبب شده تا این منطقه مکان مناسبی برای تاسیس نیروگاه‌های خورشیدی باشد. البته دمای بالا محدودیتی برای استفاده از انرژی تابشی خورشید محسوب نمی‌شود.
رییس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: ساعت آفتابی از پارامترهای اقلیمی در حال ثبت در ایستگاه‌های هواشناسی کشور است که به صورت روزانه برداشت و گزارش می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: علاوه‌بر ایرانشهر، شهرستان‌های زاهدان، خاش، سراوان و مهرستان نیز ظرفیت بالایی برای تولید انرژی نو از تابش خورشید دارند.
دیانتی اظهار داشت: ابرناکی پایین، ساعت آفتابی بالا، دمای مناسب در اکثر مواقع سال و پدیده‌های خاکدار کم نسبت به سایر نقاط سیستان و بلوچستان از جمله ویژگی‌هایی هستند که ایرانشهر را تبدیل به مکانی ایده آل برای استفاده از انرژی تابشی خورشید کرده است.

450 بازدید

اخبار sbmet-panel 23rd ژانویه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk