طراحی سایت

امروز بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه افزوده می شود

12

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز پنجشنبه ۱۴ شهریور بر سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می شود.

محمود دیانتی در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: صبح امروز بیشینه سرعت وزش باد در زابل به ۸۳ کیلومتر بر ساعت رسید اما این وزش باد تا این لحظه تأثیر قابل توجهی در افزایش غلظت ذرات معلق در هوای این شهر نداشته و شعاع دید افقی را از حالت عادی خاج نکرده است.

وی با بیان این که در ادامه روز بر سرعت وزش باد در شمال استان افزوده می شود، افزود: وزش این باد موجب خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی در برخی نواحی شمال استان می شود.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: در زاهدان و نواحی شرقی استان نیز بعداز ظهر امروز وزش باد متوسط روی می دهد که در برخی مناطق منجر به خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی می شود.

دیانتی در بخش دیگری به نوسانات دمایی شهرهای مختلف استان در شبانه روز گذشته اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته زاهدان با کمینه دمای ۱۶٫۹ درجه سلسیوس خنک ترین شهر و دلگان با دمای ۴۶٫۱ درجه گرمترین شهر استان بودند.

وی ادامه داد: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های عددی انتظار می رود نوسانات دمایی استان در پنج روز پیش رو محسوس نباشد.

این مسئول در باره وضعیت جوی نیمه جنوبی استان نیز گفت: آسمان نیمه جنوبی استان صاف تا قسمتی ابری است و در برخی ساعات غبار محلی شکل می گیرد.

دیانتی افزود: دریای عمان نیز به نسبت آرام پیش بینی می شود.

665 بازدید

اخبار sbmet-panel 5th سپتامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk