طراحی سایت

اكثريت قاطع مدیران هواشناسی خواستار باقی ماندن تهک هستند‎

DSC_0008
مدیرکل توسعه کاربردهای هواشناسی کشور گفت: بر اساس نظر سنجی که از مدیران هواشناسی شده است، بيش از ۹۰ درصد موافق اصل وجودی توسعه هواشناسی کاربردی موسوم به «تهک» هستند.
به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، دکتر شاهرخ فاتح پیش از ظهر امروز در دومین روز از نشست مدیران هواشناسی استان های ساحلی کشور در چابهار اظهار داشت: نظرسنجی برای دریافت نقطه نظرات مدیران هواشناسی استانی و ستادی در مورد توسعه هواشناسی کاربردی تهیه شد که نتابج آن نشان می دهد؛ بیش از ۹۰ درصد مدیران بر فلسفه وجودی تهک تأکید دارند.
وی با بیان اینکه اکثر مدیران خواستار بازنگری در اسناد پایه و اجرایی تهک هستند  افزود: باید ۱۰۰ درصد به سمت توسعه هواشناسی کاربردی برویم چراکه با داده برداری و پیش بینی صرف نمی توان نیازهای جامعه به محصولات هواشناسی را برطرف کرد.
فاتح گفت: توسعه هواشناسی کاربردی کاملاً با اسناد بالادستی سازمان هواشناسی کشور و سازمان جهانی هواشناسی منطبق است و فرصتی برای افزایش مشارکت هواشناسی در تصمیم سازی ها و افزایش بهره وری اقتصادی که جزو سیاست های کلی کشور محسوب می شود، است.
وی اضافه کرد: اصول ۱۰ گانه توسعه هواشناسی کاربردی مانند کاربردی نمودن خدمات و مشتری مداری، محصول کاربر محور، خدمات و نیازهای بین رشته ای، تحویل خدمات و ارزش افزوده، همکاری های بین سازمانی و… در کمیته ارزیابی نقاط قوت و ضعف طرح تهك تهیه شده که به همراه مراجع قانونی مرتبط با آن به زودی نهایی می شود.
مدیرکل توسعه کاربردهای هواشناسی کشور افزود: با امکانات و ظرفیت های موجود فعلا امكان فعالیت توسعه هواشناسی کاربردی در بخش های دریایی و کشاورزی در سازمان فراهم است که هم نیروی متخصص آن و هم سابقه فعالیت آن  و هم ساختار اداري آنها در مجموعه سازمان هواشناسی وجود دارد.
فاتح تصریح کرد: در حال حاضر سازمان هواشناسی زیرساخت و امکانات لازم برای سایر تهک ها مانند گردشگری يا ورزش و… را ندارد اما این امكان برای تهک شدن آن ها  در آينده وجود دارد.
وی با بیان اینکه برای طرح تهک استراتژی هایی تعیین شده که محور فعالیت های آن خواهد بود، گفت: با اصلاح دستورالعمل های قبلی، نظام یکپارچه ای از این طرح تدوین خواهد شد كه به زودي توسط رييس محترم سازمان ابلاغ خواهد گرديد.
403 بازدید

اخبار sbmet-panel 19th فوریه, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk