طراحی سایت

اعتبارات هواشناسی سیستان و بلوچستان ترمیم می‌شود

3

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در بازدید از هواشناسی استان گفت: در شش ماهه دوم امسال اعتبارات اضافه کار کارکنان هواشناسی استان به جهت فعالیت شبانه روزی ادارات و سختی کار بالای آن ترمیم می‌شود.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، مهرداد عرب اول در حاشیه بازدید از واحدهای عملیاتی اداره کل هواشناسی استان در فرودگاه زاهدان اظهار داشت: قبل از این بازدید فکر نمی‌کردم  کار هواشناسی این قدر سخت و حساس است. فعالیتی که در کنار کمبود نیرو به صورت شبانه روزی و با وجود حساسیت های بالا انجام می شود.

وی افزود: وسعت استان و پراکندگی فراوان شهرها و روستاها سبب شده تا در خیلی از بخش ها من جمله هواشناسی فرایند توسعه به خوبی انجام نشود و خلاهای بسیاری باقی بماند. مانند خلاء هایی که همکاران هواشناسی از کمبود تعداد ایستگاه‌ها در استان و منطقه جنوب شرق اعلام کردند که اصلاً خوب نیست و سعی می کنیم در آینده نسبت به جبران آن‌ها اقدام کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان ادامه داد: سیستان و بلوچستان استانی حادثه خیز و پرمخاطره از نظر وقوع و تکرار پدیده‌های مخرب جوی است که اگر وضعیت جوی استان را به خوبی رصد نکنیم اتفاقاتی تلخی می‌افتد که در شرایط بحرانی نوک پیکان انتقاد ها به هر سمت می رود.

عرب اول اضافه کرد: به واقع کارهایی که دوستان هواشناسی به صورت شبانه روزی انجام می دهند کارهای فشرده و با اهمیتی است که جان و مال مردم را از گزند پدیده های مخرب جوی حفظ می کند. واقعاً هیچ چیز با ارزش تر از خدمت خالصانه برای حفظ جان مردم نیست.

وی با قدردانی از زحمات تمامی کارشناسان هواشناسی استان خاطرنشان کرد: برای قدردانی از زحمات و تلاش‌های کارشناسان هواشناسی سقف اضافه کار هواشناسی استان را بر اساس آخرین ارقام در شش ماهه دوم سال تقویت می‌کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: همچنین تا آخر سال اعتبار مورد نیاز برای تکمیل فرایند بهره برداری از ایستگاه خودکار هواشناسی تفتان تأمین می‌شود.

236 بازدید

اخبار sbmet-panel 22nd سپتامبر, 2020

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk