طراحی سایت

اعتبارات نقدی بودجه ۱۳۹۹ هواشناسی سیستان و بلوچستان افزایش می‌یابد

880

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به نقش هواشناسی در مدیریت بحران و هزینه بالای نگهداری تجهیزات آن، باید اعتبارات نقدی بودجه سال آینده این اداره کل افزایش یابد.

به گزارش روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان، منصور بیجار در دیدار مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان با وی در استانداری اظهار داشت: هواشناسی جزو دستگاه اصلی ستاد مدیریت بحران است و همواره با هشدارهای به موقع خود نقش مهمی در مدیریت بحران ایفا کرده است.
وی افزود: تمام تلاش خود را برای رفع نیازهای این دستگاه بکار گرفته و موضوع افزایش اعتبارات نقدی طرح تملک و دارایی‌های سرمایه ای را در دستور کار قرار خواهم داد. البته پیگیری هواشناسی در این زمینه باید ادامه داشته باشد و موضوع به صورت کتبی نیز درخواست شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: به صورت مشخص اعتبارات عمرانی  دستگاه های زیرمجموعه وزارت راه و شهرسازی در استان برای سال آینده ۴۵ درصد افزایش یافته که تلاش می‌شود به همین نسبت اعتبارات عمرانی هواشناسی نیز افزایش یابد.

در ادامه مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان نیز با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات عمرانی برای توسعه زیرساخت های هواشناسی در استان، گفت: اکثر اعتبارات جذب شده امسال طرح تملک هواشناسی استان به صورت اسناد بوده است که این موضوع هواشناسی را در تنگنای شدیدی قرار داده است.
محسن حیدری افزود: هزینه نگهداری تجهزات هواشناسی بسیار بالاست و اگر دستگاهی خراب شود ما نمی توانیم آن را با اسناد مناقصه تعمیر کنیم، چون شرکت های تخصصی و انحصاری این بخش به صورت نقدی کار می کنند.

وی ادامه داد: امسال چندین بار ایستگاه پایش گردوغبار زاهدان و زابل خراب شد و به دلیل نبود اعتبارات چند وقتی تعطیل شد، این موضوع ضمن ایجاد اختلال در ثبت با ارزش ترین داده های پایه هواشناسی و ایجاد گپ آماری، موجب تضعیف تصمیم قدرت تصمیم گیری در شرایط بحرانی نیز می شود.
عبدالرحمن شهنوازی مدیرکل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نیز در این دیدار با اشاره به عملکرد قابل قبول هواشناسی در پیش بینی شرایط مخاطره آمیز جوی و کنترل ومدیریت بحران های ناشی از پدیده های جوی، خواستار تقویت اعتبارات این دستگاه شد.

519 بازدید

اخبار sbmet-panel 4th دسامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk