طراحی سایت

اردیبهشتی خنک، مرطوب و پرباران در سیستان و بلوچستان سپری شد

news4

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بررسی و تحلیل داده های دریافتی از ایستگاه های سراسر استان نشان می دهد که سیستان و بلوچستان اردیبهشتی خنک، مرطوب و پربارانی را در سال ۹۸ سپری کرده است.

اله بخش ریگی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت:  بارش های قابل توجه اردیبهشت امسال در استان موجب شد تا سیستان و بلوچستان رتبه دوم نمودار تغییرات بارش کشور را در مقایسه با شرایط نرمال کسب کند.

وی افزود: به طور معمول میانگین بارندگی استان در ماه اردیبهشت حدود پنج میلی متراست اما میانگین بارش اردیبهشت امسال استان حدود ۱۳ میلی متر بوده است.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: این میزان بارندگی معادل ۱۲ درصد بارش های یک سال آبی استان است.

ریگی ادامه داد: بارش های اردیبهشت از چند جهت برای استان دارای اهمیت بود. نخست اینکه علی رغم رگباری بودن آن ها، وسعت قابل توجهی از استان را در بر گرفت.

وی تصریح کرد: نکته دوم دامنه زمانی فعالیت بارش های این ماه است به طوریکه آخرین سامانه بارشی این ماه حدود ۱۰ روز در استان فعال باقی ماند و بارش های خوبی را به همراه داشت.

رئیس گروه تحقیقات هواشناسی سیستان و بلوچستان در ادامه به شرایط دمایی ماه اردیبهشت استان اشاره کرد و گفت: میانگین دمای اردیبهشت استان ۱٫۲ درجه خنک تر از میانگین بلند مدت بود. در این ماه هم مقادیر کمینه و هم مقادیر بیشینه دمای اکثر شهرهای استان نسبت به سال گذشته کاهش داشته است.

ریگی خاطرنشان کرد: بررسی نقشه پهنه بندی رطوبت نسبی اردیبهشت استان های کشور نیز نشان می دهد که سیستان و بلوچستان در این ماه هوای مرطوب‌تری را نسبت به شرایط نرمال داشته است. البته رطوبت  نسبی برخی مناطق جنوبی استان کاهش یافته است.

977 بازدید

اخبار sbmet-panel 18th ژوئن, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk