طراحی سایت

ارتفاع موج در دریای عمان به ۳.۵ متر رسید

image_2019_10_31-16_26_35_269_YIi

رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار گفت: تأثیر فعالیت طوفان حاره ای کیار به سواحل جنوب سیستان و بلوچستان رسید و موجب شد تا بیشینه ارتفاع موج در دریای عمان در حدود ۳.۵ متر تخمین زده شود.
رضا سالاری فنودی در گفت‌وگو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طوفان حاره ای کیار امروز در مدار ۱۹ درجه شمالی و در فاصله حدود ۸۰۰ کیلومتری از بندر چابهار قرار گرفت که با سرعت ۶ کیلومتر بر ساعت در حال حرکت به سمت سواحل کشور عمان است.
وی افزود: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی امروز نیز انتظار می رود بیشینه سرعت باد در محدوده فعالیت طوفان به بیش از ۲۰۰ تا ۲۳۰ کیلومتر بر ساعت برسد.
رئیس اداره هواشناسی دریایی چابهار ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود طوفان تا شنبه در شمال اقیانوس هند فعال باشد و رفته رفته با حرکت غرب سوی خود به سمت کشور عمان تضعیف شود.
سالاری فنودی گفت: توصیه می شود از امروز شناورهای دریایی جنوب استان از رفتن به دریا خودداری کنند، همچنین شناورهای فرا ساحل استان نیز از تردد در محدوده فعالیت این طوفان تا زمان فروکش کردن کامل آن خودداری کنند.
وی افزود: طوفان کیار سوم آبان در شمال اقیانوس هند و در فاصله ۱۵۰۰ کیلومتری از سواحل جنوب استان تشکیل شد و با حرکت شمال غرب سوی خود اکنون به مدار ۱۹ درجه شمالی رسیده است.

489 بازدید

اخبار sbmet-panel 29th اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk