طراحی سایت

آسمان ۷۹ نقطه سیستان و بلوچستان بارانی شد

N82839339-72194952

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های هواشناسی استان تا صبح امروز از ۷۹ ایستگاه هواشناسی و بارانسنجی استان گزارش بارندگی دریافت شده که بیشترین بارش با ۲۲ میلی متر مربوط به «کتیج» از توابع فنوج بوده است.
محسن حیدری اظهار داشت: این سامانه غیر از پنج شهرستان شمالی سیستان و بلوچستان، در تمامی شهرستان های استان فعالیت کرد به طوریکه تمرکز بارش های بیشتر در نیمه جنوبی و مرکز استان بوده است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته از ایستگاه های «پیپ» نیکشهر ، «ساربوک» قصرقند و شهر زاهدان ۱۲ میلی متر ، زرآباد و فنوج ۱۰ میلی متر و «مچان، سرباز، « نیلگان» و «دادکان» خاش و کشیک نیکشهر ۷ میلی متر باران گزارش شد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: غالب بارندگی های این سامانه به صورت پراکنده بود به طوریکه در برخی مناطق بارش های قابل توجه و برخی مناطق میزان بارندگی ها اندک بود.
حیدری اضافه کرد: پراکندگی بارندگی ها در زاهدان مشهود بود به طوریکه میزان بارش در محدوده فرودگاه زاهدان حدود ۱۲ میلی متر و بارندگی در مرکزتحقیقات هواشناسی استان واقع در بلوار خلیج فارس این شهر ۳٫۲ میلی متر بوده است.
این مسئول در بخش دیگری افزود: بر اساس آخرین تصاویر ماهواره و تحلیل نقشه های هواشناسی سامانه در حال خروج از استان است اما به صورت نقطه ای در برخی مناطق به ویژه در ارتفاعات شرقی استان احتمال رشد ابر و بارش های ناچیز و موقتی وجود دارد.

810 بازدید

اخبار sbmet-panel 12th دسامبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk