طراحی سایت

آسمان پاییز همچنان بارانی/ بارندگی های نهمین روز متوالی سیستان و بلوچستان به ۲۶ میلی متر رسید

00

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: سامانه بارشی عصر دیروز و دیشب نیز در نقاط مختلف استان بارش های خوبی به همراه داشت به طوریکه بیشترین بارش به میزان ۲۶ میلی متر در ایستگاه بارانسنجی جهادکشاورزی شهر نیکشهر ثبت شد.
محسن حیدری در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا صبح امروز جمعه از حداقل ۱۶ ایستگاه بارانسنجی در پنج شهرستان استان گزارش بارندگی دریافت شد. بارش هایی که در برخی نقاط نظیر نیکشهر، سرباز و سراوان با جاری شدن روان آب و سیلابی شدن برخی رودخانه ها همراه شد.
وی افزود: میزان بارندگی های دیشب در توابع شهرستان سرباز نظیر ایستگاه بارانسنجی «کجدر» به ۲۱ میلی متر رسید و از تعدادی از نقاط این شهرستان بارش های ۱۰ میلی متر و بیشتر از آن گزارش شد.
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: دامنه بارندگی های دیروز به شهرستان خاش نیز رسید و در پنج ایستگاه بارانسنجی این منطقه بارش ثبت شد.
حیدری در بخش دیگری با اشاره به شرایط مساعد جوی برای رشد ابرهای همرفتی و وقوع رگبار باران، رعد و برق و تگرک در استان گفت: بر اساس خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود همچنان تا اوایل هفته آینده شاهد فعالیت سامانه بارشی باشیم.
وی ادامه داد: توصیه می‌شود در زمان فعالیت سامانه‌های بارشی و به ویژه زمان وقوع صاعقه از تردد و توقف در کنار مسیل‌ها و رودخانه‌های محلی و صعود به ارتفاعات خودداری شود.

689 بازدید

اخبار sbmet-panel 4th اکتبر, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk