طراحی سایت

آسمان ابری سراوان ۳۵ میلی متر باران به زمین فرستاد

s1

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در ادامه بارش های فصل مونسونهند در جنوب شرق کشور، ۳۵ میلی متر باران در دو ایستگاه بارانسنجی «اسلام آباد» و «اسفندک» سراوان بارید.

محمود دیانتی در گفت و گو با روابط عمومی هواشناسی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: همچنان موج قوی سامانه آب و هوایی مونسون هند در گرمترین روزهای سال در جنوب شرق کشور فعال است که بارش های خوبی در ایستگاه های بارانسنجی استان به ارمغان آورده است. وی افزود: در شبانه روز گذشته از ایستگاه های بارانسجی شهرستان های سراوان، سیب و سوران و خاش بارندگی گزارش شده که بیشینه بارش ها با مقدار ۳۵ میلی باران در ایستگاه های بارانسنجی «اسلام آباد» و «اسفندک» سراوان ثبت شده است.

رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه عصر دیروز و دیشب در «دشتوک» سراوان نیز ۲۰ میلی متر باران باریده است، ادامه داد: این بارش ها در برخی نقاط منجر به پرآب شدن رودخانه های محلی شد.

دیانتی گفت: از زمان فعالیت سامانه همرفتی تا امروز بارندگی های خوبی از ایستگاه های بارانسجنی شهرستان‌های، خاش، سراوان، مهرستان، سیب سوران و سرباز گزارش شده است. وی در ادامه با اشاره به خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل های جوی عنوان کرد: پیش بینی می‌شود همچنان تا سه روز آینده رشد ابرهای همرفتی، ریزش های رگباری، تندبادهای موقت و صاعقه در برخی نقاط نیمه جنوبی، جنوب شرق و بخشی از نواحی مرکزی استان ادامه داشته باشد.

وی افزود: انتظار می‌رود بارش ها در عصرها و اوایل شب  روی دهد. رئیس شبکه پایش هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به ماهیت ریزش های رگباری، احتمال جریان یافتن روان آب، سیلابی شدن برخی مسیل ها و رودخانه های محلی وجود دارد.

همچنین توصیه می شود مردم عزیز در زمان وقوع صاعقه از قرار گیری در ارتفاعات و فضای باز خودداری کنند.

1956 بازدید

اخبار sbmet-panel 15th جولای, 2019

طراحی سایت توسط فراکارانت

Help-Desk